Minden Címke 294

Az alaki kiképzés a rendvédelmi hivatás része

• rendvedelmi hivatas 1
    • rendvedelmi hivatas 2
    • rendvedelmi hivatas 3
    • rendvedelmi hivatas 4
    • rendvedelmi hivatas 5
    • rendvedelmi hivatas 6
    • rendvedelmi hivatas 8
  • Előző
  • Következő

Az alaki kiképzés a hivatásuk része, e nélkül nem lehetnek sikeresek- hangoztatta Prof. Dr. Patyi András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora a harmadéves hallgatók alaki szemléjének végrehajtásának értékelésekor a Rendészettudományi Karon. A szemlén a hallgatók az elöljáró fogadásának végrehajtása mellett, a fordulatokat álló helyben, az igazodást és annak ellenőrzését évfolyam, (század) alakzatban mutatták be, majd díszmenettel tisztelegtek az  elöljáróknak, Prof. Dr. Patyi  András rektornak, Dr. Kovács Gábor r. dandártábornoknak, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatási rektorhelyettesének, Prof. Dr. Ruzsonyi Péter bv. dandártábornoknak, a Rendészettudományi Kar dékánjának, valamint Prof. Dr. Blaskó Bélának, a kar oktatási dékánhelyettesének, az oktatóknak, a Kiképzési és Nevelési Osztály kiképzőinek, parancsnokának.

Értsék és tudják, hogy az alakzatban történő díszmenet a rendészeti hivatás lényegére mutat rá. A feladatok végrehajtása során egymásra vannak utalva, koncentrálniuk kell a másikra, hiszen az egyéni teljesítményük része a közösség teljesítményének, így csak együtt sikerülhet együttműködést igénylő feladatok végrehajtása. A parancsnoki létük során ennek rendkívül fontos szerepe lesz. A végzős hallgatók komoly kiválasztás eredményeként kezdték meg tanulmányaikat, készüljenek fel a rendvédelmi hivatásra- fejezte be gondolatait az egyetem rektora.

Cimkék: kiképzés, 2014