Jelenleg 3 bejegyzés található 23 May 2017 dátummal

A Vám- és Pénzügyőri Tanszék hallgatói is részt vettek a mentőszervezetek gyakorlatán

• vam okf
    • vam okf1
    • vam iflinger
  • Következő

Két végzős vám- és jövedéki igazgatási szakirányos hallgató is részt vett azon a gyakorlaton, amelyet két nemzetközi hírű magyar mentőszervezet, a Hunor és a Huszár újraminősítése céljából rendeztek.

A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága és az NKE Katasztrófavédelmi Intézete megkeresése alapján a Rendészettudományi Kar Vám- és Pénzügyőri Tanszékének két nappali munkarendű végzős hallgatója, Iflinger Zsolt és Kiss Máté vett részt a gyakorlaton. A tanszék oktatója, dr. Szendi Antal pénzügyőr ezredes, szakmai főtanácsadó, aki a helyszínen a hallgatók tevékenységét irányította, elmondta: a gyakorlat megrendezésére a két nemzetközi hírű mentőszervezet ENSZ INSARAG általi újraminősítése végett került sor. A gyakorlat során a mentőszervezetek külföldről, az Európai Unión kívüli országból kaptak megkeresést természeti katasztrófa bekövetkezése miatt. A Vám- és Pénzügyőri Tanszék hallgatói lefolytatták légi forgalomban a kiviteli vámeljárást, különös figyelemmel a gyógyszerekre, a kábítószerekre és egyéb segélyszállítmányokra vonatkozó szabályokra. Mindemellett természetesen a mentőszervezetek tagjai személyi poggyászainak a vámhatáron való kiléptetését is elvégezték. Dr. Szendi Antal értékelése szerint a Vám- és Pénzügyőri Tanszék hallgatói sikeresen adtak számot eddig megszerzett elméleti tudásuk gyakorlati alkalmazásáról.

Cimkék: gyakorlat, vám, 2017

Kriminálmisztika - interaktív kalandozás a kriminalisztika világában

• kriminalisztikai f 20170517 191132
    • kriminalisztikai 20170517 185337
    • kriminalisztikai 20170517 185245
    • kriminalisztikai 20170517 185146
    • kriminalisztikai 20170517 185108
  • Következő

A Szent György Szakkollégium és a Kriminalisztikai TDK közös programját dr. Angyal Miklós r. ezredes nyitotta meg, aki felhívta a hallgatóság figyelmét a TDK munka előnyeire, s mindenkit arra biztatott, hogy használja ki az egyetem adta lehetőségeket a tudományos kutatásra. Ezután három fős csoportokra bontotta a jelenlévőket, s minden csapat kapott egy-egy játékos, gondolkodtató tesztet.

Ezzel meg is kezdődött a tudományos szórakozás. A teszt kitöltését kérdezz-felelek követte, amely során dr. Petrétei Dávid r. százados és Bezsenyi Tamás r. őrnagy sorozatosan bombázta fejtörő kérdésekkel a hallgatóságot. A helyes válaszok plusz pontot, a helytelenek mínuszokat értek. Ameddig a vetélkedő eredményének összesítésére dr. Angyal Miklós és dr. Petrétei Dávid félrevonult, Bezsenyi Tamás előadást tartott Egy „olasz” sorozatgyilkos utáni nyomozás címmel. Ezt követően került sor az eredményhirdetésre. A nyertes csapatok kipróbálhatták magukat nyomrögzítésben, munkájuk gyümölcsét pedig emlékként megkapták. A rendezvény remek alkalom volt a kriminalisztikai ismeretek bővítésére, felfrissítésére, a gyakorlati praktikák kipróbálására.

Varga Klára

Cimkék: TDK, 2017

Amerikai kriminológiaprofesszor az RTK-n

• amerikai delegacio p5164532
    • amerikai delegacio p5164530
    • amerikai delegacio p5164535
    • amerikai delegacio p5164541
  • Következő

Rövid látogatást tett a Rendészettudományi Karon május 16-án Robert J. Meadows kriminológiaprofesszor és fia, Conrad Meadows seriffhelyettes.

Az Egyesült Államokból érkezett vendégeket – akik dr. Christián László PhD r. alezredes, a Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszék tanszékvezetője meghívásának tettek eleget – dr. Mészáros Bence r. ezredes, tudományos és nemzetközi dékánhelyettes köszöntötte. A professzor és a seriffhelyettes ezt követően dr. Hautzinger Zoltán oktatási dékánhelyettessel és dr. habil. Barabás Tünde egyetemi docenssel, a Bűnügyi Tudományok Intézetének vezetőjével folytatott beszélgetést migrációs és kriminológiai kérdésekről.

Cimkék: Látogatás, 2017