Jelenleg 2 bejegyzés található 30 May 2017 dátummal

• kzv cspsz gyak dsc 0131
  • Előző
  • Következő

A Rendészettudományi Kar másodéves nappali munkarendű közrendvédelmi szakirányos hallgatói május közepén részt vehettek egy kétnapos csapatszolgálati gyakorlaton, ahol némi betekintést nyerhettek a csapatszolgálat rejtelmeibe, a parancsnoki munka sajátosságaiba. A gyakorlatot a csapatszolgálati tantárgyak felelős oktatója, dr. Gál Erika r. őrnagy, a Közbiztonsági Tanszék tanára szervezte, amelyhez azonban nagy segítséget nyújtottak a Készenléti Rendőrség kiképzői is. Ezen a két napon a szakasz a kar mellett található Apáca-réten gyakorlatozott, majd Nagytarcsán a Készenléti Rendőrség által tartott csapatszolgálati képzésbe nyerhettek bepillantást.

Az apáca-réti hatórás gyakorlat során a hallgatók az elméleti ismeretek átismétlése után elsőként a zárás taktikai eljárás részelemeit, illetve a parancsnoki vezényszavak kiadásának rendjét gyakorolhatták raj- és szakaszerővel egyaránt. A szakasz minden egyes tagja végrehajtotta a rajparancsnoki feladatokat is, így lehetőség nyílott a parancsnoki munka gyakorlására, amelynek leginkább az alapjait, elsősorban a nyílt, egyértelmű és határozott kommunikációt lehetett gyakorolni. A gyakorlati foglalkozás utolsó feladataként a hallgatóknak komplex szituációs gyakorlatot kellett végrehajtani: szakaszerővel kellett egy nagy területet nem összefüggően lezárni, illetve egy feltételezett sérült hallgató feltalálása érdekében kutatást kellett szervezni és végrehajtani. A gyakorlatot színesítette, hogy a szakasz állományából több hallgató Police Medic speciális ismeretekkel is rendelkezik, így szaktudásukkal segítették az eltűnt, sérült hallgató professzionális elsősegélyben részesítését.

A másnapi nyolcórás gyakorlati foglalkozás külső helyszínen, a kifejezetten kiképzési célú nagytarcsai objektumban zajlott le, ahol a hallgatók belekóstolhattak az újonnan kinevezendő tiszthelyettesi állomány alapszintű csapatszolgálati képzésébe. A nap folyamán teljes körű beszámolót kaptak a kiképzés részleteiről, mind a végrehajtói, mind a parancsnoki állomány szemszögéből. A foglalkozás során lehetőség nyílt arra is, hogy a csapatszolgálati védőeszközök (védőpajzs, bevetési sisak, testvédő felszerelés) szemrevételezését követően hallgatóink megtapasztalják, milyen nehéz is gyorsan és precízen felvenni és rögzíteni ezeket a felszereléseket. A gyakorlat során megtekinthettek egy vízágyút is; az eszköz technikai részleteinek és működésének ismertetését a kezelők bevetési emlékeik felidézésével színesítették. Az ebédszünet után a hallgatókat is bevonták az egyes taktikai elemek gyakorlásába, így például az egy- és kétsoros mozgósorfal, valamint az észak-ír alakzat megalakítását gyakorolhatták instruktorok irányítása mellett.

A foglalkozások zárásaként dr. Gál Erika r. őrnagy örömmel foglalta össze, hogy a feladatok végrehajtása mindvégig fegyelmezetten, a képzési és szakmai előírások maximális betartásával, de mégis kifejezetten jó hangulatban történt. A szakasz osztályfőnökeként hangsúlyozta a gyakorlati foglalkozások csapatépítő, összekovácsoló jellegét és ezeknek a szakasz egységére gyakorolt kifejezetten pozitív hatását is.

A BM OKF vezetőinek elnöklésével zajlanak a KVI záróvizsgái

• img 9003 2
    • img 8992 2
    • img 8993 2
    • img 8996 2
    • img 9010 2
  • Előző
  • Következő

A 2016/2017. tanév szorgalmi időszak befejeztével megkezdődtek a záróvizsgák a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Intézetében. Az intézetben 225 fő hallgató vág neki az utolsó megmérettetésnek.

Az intézet fennállása óta első alkalommal a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szakmai vezetői is tagjaivá váltak a vizsgabizottságnak, így Dr. Mógor Mária Judit tű. ezredes, hatósági főigazgató-helyettes és Bartók Péter tű. ezredes, a gazdasági főigazgató-helyettes, valamint a későbbi vizsgára Erdélyi Krisztián tű. ezredes, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság általános helyettese kapott elnöki felkérést.

A záróvizsgán a katasztrófavédelem alapképzés nappali képzési rend iparbiztonsági szakirányán tanulók adtak számot tudásukról az iparbiztonság, a katasztrófavédelemi jog és igazgatás, a kritikus infrastruktúra védelem és az ipari és közlekedési veszélyhelyzetek felszámolása témaköreinek ismeretanyagaiból. A katasztrófavédelem alapképzés nappali képzési rend katasztrófaműveleti szakirány tanulói a katasztrófavédelemi jog és igazgatás, a polgári védelmi szakismeret, a katasztrófa megelőzés és a katasztrófa elhárítás beavatkozási rendszereinek ismereteiből számoltak be. A katasztrófavédelem alapképzés nappali képzési rend tűzvédelmi és mentésirányítási szakirány végzősei a katasztrófavédelmi jog és igazgatás, tűzoltási és műszaki mentési, valamint tűzmegelőzési ismeretekből tesznek sikeres vizsgát.

A BM OKF főigazgató-helyettesei a vizsgán tapasztaltak alapján a Katasztrófavédelmi Intézetnél folyó szakmai és képzési tevékenységet megfelelő színvonalúnak értékelték a szakember utánpótlás biztosítása szempontjából.

Cimkék: KVI, záróvizsga, 2017