Minden Címke 294

Megkezdődött az elsőéves hallgatók alapfelkészítése

• bevonulas dsc 0711
    • bevonulas dsc 0731
    • bevonulas dsc 0737
    • bevonulas dsc 0738
    • bevonulas dsc 0745
    • bevonulas dsc 0759
    • bevonulas dsc 0760
    • bevonulas dsc 0769
    • bevonulas dsc 0772
    • bevonulas dsc 0777
    • bevonulas dsc 0779
  • Előző
  • Következő

Bevonultak a Rendészettudományi Karra (RTK) azok az elsőéves hallgatók, akik a felvételi követelményeket teljesítve augusztus 21-étől a rendvédelmi hivatásra készülnek. Ma kezdődött a 249 leendő rendőr-, pénzügyőr, büntetés-végrehajtási és tűzoltó tiszt alapfelkészítésének intenzív szakasza – tudtuk meg Pánczél Mátyás r. törzszászlóstól, a Rendészeti Kiképzési és Nevelési Intézet vezénylőzászlósától.

Amíg azonban új hallgatóink (tisztjelöltjeink) tisztnek tudhatják magukat, számos kihívással kell szembenézniük. A tisztjelöltek a beiratkozást követő hat hónapig rendészeti alapfelkészítésen vesznek részt. Ennek intenzív szakaszában (a következő egy hónap alatt) a rendvédelmi szakemberek számára nélkülözhetetlen szolgálati  ismereteket sajátítják el. Megismerik például a rendfokozatokat, a hivatásos állomány tagjai közötti szolgálati érintkezés (így a tiszteletadás, a jelentés stb.) szabályait. Tantárgyaik között szerepel az önvédelem és a lőkiképzés csakúgy, mint az elsősegélynyújtás vagy az alaki foglalkozás. Mindenekelőtt azonban még azt is meg kell tanulniuk, hogyan kell szabályosan viselni az egyenruhát. Az alapfelkészítés intenzív szakaszának lebonyolításában az RTK hivatásos állományú oktatóit, kiképzőit felsőbbéves hallgatók – hallgatói kiképzők – is segítik.

A tisztjelöltek a rendészeti alapfelkészítés befejezésekor tisztjelölt vizsgát, majd a hivatásos állomány tagja számára előírt esküt tesznek. Ezt követően folytathatják tanulmányaikat.

Fotó: Szaló Roland r. hallgató

Cimkék: alapkiképzés, 2017