Minden Címke 294

• cepol tamp balassa img 2510
  • Előző
  • Következő

Dr. Balassa Bence r. őrnagynak, az RTK tanársegédjének egyik kutatási területe az Európai Unió Külügyi Szolgálata (EEAS), ezen belül a Közös Biztonság- és Védelempolitika (CSDP) működése, elemeinek tevékenysége, döntéshozatali mechanizmusuk; valamint ezek összefüggésrendszere, kapcsolódási pontjai az EU békefenntartási és jogállamiság-építő misszióinak létrehozásával és működtetésével.

Ezért is jelentkeztem, és vettem részt feltétlen érdeklődéssel és örömmel a finnországi Tamperében, a Finn Rendőrtiszti Főiskola és Egyetem szervezésében megtartott háromnapos angol nyelvű CEPOL kurzuson, amelynek témája szorosan illeszkedett kutatásaimhoz. Bepillantást nyerhettünk az EU Közös Biztonság- és Védelempolitikai tevékenységének és az FSJ (Freedom, Security and Justice) területén működő különböző EU ügynökségek, mint a Frontex, az Europol és az Eurojust tevékenységének és feladatrendszerének összefüggéseibe. Az EU Külügyi Szolgálatának döntés-előkészítési és döntéshozatali mechanizmusa sokrétű és rendkívül bonyolult folyamat, tele olyan finom részterületekkel, amelyek megértése és rendszerbe illesztése olykor komoly kihívás elé állítja még a területet jobban ismerőket is –mondta el az őrnagy. A feszített tempó és a sűrű program ellenére ezek a kurzusok mindig lehetőséget nyújtanak új nemzetközi kapcsolatok kiépítésére, kutatási területek összekapcsolására és gyakorlati tapasztalatcserére az EU tagállamai által delegált rendőri és civil szakértőkkel. Mindez nem csupán személyes szakmai fejlődésre, hanem az RTK nemzetközi kapcsolatrendszerének bővítésére is jó alkalom – fejtette ki gondolatait karunk oktatója.

Cimkék: beszámoló, 2017