Minden Címke 294

• p8224618
  • Előző
  • Következő

Nyolc újabb hallgató nyert felvételt a Rendészettudományi Doktori Iskolába (RDI) a közelmúltban lebonyolított pótfelvételin. Közülük heten levelezős munkarendben kezdik meg tanulmányaikat, egy fő pedig nappalis hallgató lesz.

A pótfelvételire tizenegyen nyújtották be pályázatukat, végül a felvételi vizsgán részt vevő tíz főből nyolc jelölt bizonyult érdemesnek arra, hogy az RDI hallgatója legyen – tudtuk meg dr. Mátyás Szabolcs PhD r. őrnagytól. A doktori iskola titkára elmondta azt is: a pályázók által választott témák aktuálisak, és feldolgozásuk új tudományos eredmények létrehozását ígéri. A most felvett doktoranduszok érdeklődési körébe tartozik például a spanyol rendészeti modell, a kiberbűnözés, a fogvatartottak jövőképe, a rendészeti korrupció felderítése vagy a munkahelyi stressz. A prof. dr. Kerezsi Klára egyetemi tanár, az MTA doktora által vezetett Rendészettudományi Doktori Iskola az idén második tanévét kezdi meg. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem doktori iskoláinak ünnepélyes tanévnyitója szeptember 12-én lesz.