Minden Címke 302

• polgor verseny dscf0656l
  • Előző
  • Következő

Immáron tizenharmadik alkalommal rendezte meg az Országos Polgárőr Szövetség a Budapesti Rendőr-főkapitányság Fővárosi Baleset-megelőzési Bizottságának szervezésében, a Magyar Autóklub támogatásával a polgárőrök országos közlekedésbiztonsági versenyét, melynek lebonyolításában évek óta közreműködik a Rendészettudományi Kar Közbiztonsági Tanszéke. A hallgatók a szituációs feladatoknál szerepjátékot alakítva, valamint a szervezőket támogatva segítették a rendezvény sikerét.

A versenynek helyszínt biztosító Magyar Autóklub Szolgáltató Központjában a versenyen részt vevő csapatok – amelyek valamennyi megyét és a fővárost képviselték – a BRFK Közlekedésrendészetének munkatársai által összeállított szituációs feladatok megoldásán túl vezetéstechnikai pályán bizonyítottak, és mindemellett elméleti felkészültségükről tesztlap kitöltésével adtak számot. A verseny közlekedésbiztonsági kerekasztal-beszélgetéssel egészült ki, ahol az ORFK és az OPSZ képviselői mellett jelen voltak a megyei szervezetek tagjai is. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemet dr. Major Róbert r. ezredes, tanszékvezető egyetemi docens képviselte, aki hangsúlyozta, hogy az ilyen jellegű versenyeknek kiemelkedő szerepük van az állomány tudásának fejlesztésében.

Cimkék: polgárőr, verseny, 2017