Sporthírek

Egyetemi és Rendészeti Terepfutó Bajnokság

Az NKE RTK Testnevelési és Küzdősportok Tanszék, a Magyar Rendészeti Sportszövetség (MRS) és a Budapesti Egyetemi- Főiskolai Sportszövetség Kissné Ferencz Éva versenyigazgató közreműködésével ismét megrendezte hagyományos tavaszi terepfutó bajnokságát. A rendezési feladatokban segítséget nyújtott a Normafa- Park Igazgatósága is.

„A verseny szép időben és nagy sikerrel zajlott” – hangsúlyozta a versenyigazgató, aki elmondta, hogy a 155 versenyző a Normafánál rajtolt, majd az NKE RTK területén ért célba, köztük az RTK 96 hallgatója is. Kissné Ferencz Éva elmondta, hogy említést érdemel a segítők tevékenysége, akik ugyanazt a távot teljesítették, és az egész délutánt az erdőben töltötték, hogy hallgatótársaik, valamint a rendészeti dolgozók jól szervezett versenyen vehessenek részt. A díjakat Vincze P. Márton, az MRS ügyvezető elnöke, valamint Dr. Freyer Tamás tanszékvezető egyetemi docens adták át.

A bajnokság 6 kategóriájának eredményei:

Egyetemi férfiak nyílt kategória                           Egyetemi női nyílt kategória

1. Magyar Milán       20.36                                      1. Pradalits Dorina     25.12

2. Mészáros Gábor   22.45                                     2. Takács Réka Gy.    27.06

3. Kolláth Zoltán       23.55  (TEK lev.)                    3. Szűcs Tünde          27.46

Rendészeti férfiak nyílt kategória                     Rendészeti nők nyílt kategória

1. Kukucska Gergely 20.30 (Fejér MRFK)              1. Gyebnár Éva        22.11 (BékésMRFK)

2. Magyar Milán       20.36                                       2. Pradalits Dorina   25.12

3. Hajnal Kornél        21.04 (KR)                              3. Filipszky Edina      25.30 (TEK)

Rendészeti férfiak masters kat. (40+)                 Rendészeti nők masters kat. (40+)

1. Papp István T.       22.14 (Bács MRFK)               1. Balogh Mária        26.42 (TEK)

2. Tabajdi József  N.  23.00 (Bács MRFK)               2. Hegedűs Imola      28.39 (TEK)

3. Gerzsényi Zsolt     23.12 (Reptéri Ig.                  3. Nagy Katalin          28.40 (TEK)

Éremeső a harcművészeti versenyen

A Nemzetközi Nyílt Harcművészeti Emlékversenyt Százhalombattán, 16 ország részvételével rendezték meg, amelyen az NKE RTK GYM Ju Jitsu Szakosztálya is képviseltette magát.

„A verseny mindkét napján csak küzdelmi számokban indultunk. Minden induló hallgató kiemelkedő teljesítményt nyújtott, maximális szívvel és alázattal álltak a feladathoz. Számos meghívást kaptunk, sok sportbarátság született” – hangsúlyozta Fonbank Roland r. őrnagy, Nihon Ju-Jitsu 1. dan, NKE RTK GYM Ju Jitsu Szakosztály vezetője, felkészítő edző.

Eredmények:

• Magyari Irma rendőr tisztjelölt aranyérmes
  • Novák Norbert II. éves rendőr hallgató ezüstérmes
  • Kiszi Norbert SE tag, vendég, IV. helyezett
  • Szőllősi Bence rendőr tisztjelölt aranyérmes
  • Mérei Alex rendőr tisztjelölt aranyérems (K.O. győzelemmel)
  • Moldicz Máté II. éves rendőr hallgató aranyérmes
  • Csesznik Virág III. éves biztonsági hallgató ezüstérmes
  • Kiszi Norbert SE tag, vendég ezüstérmes
  • Habda Zsolt pénzügyőr hadnagy, végzett hallgatónk, vendég, ezüstérmes

Országos bajnokok lettek a kar hallgatói

Harmadik alkalommal rendezték meg Kecskeméten az Országos BM Úszóbajnokságot, melyen a Rendészettudományi Kar hallgatóiból álló csapat győzelmet aratott a 4x50m-es gyors váltóban, hárman pedig egyéniben szereztek aranyat.

„Az idei évben 380 nevezés érkezett a szervezőkhöz. Hatalmas küzdelmekben dőlt el a bajnoki címek és a szervek számára értékes pontszerző helyek sorsa”- hangsúlyozta Tóthné Kósa Erika, a csapat vezetője.

100m hátúszás: Benyus Marcell IV. hely

A 4x50m-es gyors váltóban a lány és férfi csapat is győzelmet aratott.

A női csapat összeállítása: Arany Viktória, Kovács Kármen, Bene Krisztina, Füzék Zsófia

A férfi váltó tagjai: Benyus Marcell, Kovács László, Mészáros Lehel, Soós Ferenc

A mix. váltónk az V. helyen ért a célba. A csapat tagjai: Mészáros Lehel, Kada Julianna, Bíró Zsolt, Bodolai Fanni.

Ötödször is bajnok lett az RTK csapata

Miskolcon, a BM Országos Tanintézeti Judo Bajnokságon 7 tanintézet 113 judósa, köztük a Rendészettudományi Kar 22 hallgatója lépett tatamira, akik végül a dobogó legfelső fokára állhattak.

„Még ezen a héten, reméljük hasonló sikerrel, a BM Országos Bajnokságon lépnek szőnyegre a legjobbjaink” – fogalmazott Csizmadia Zoltán és Nagy Ádám felkészítő testnevelő tanár, cselgáncs szakedző.

• Moldicz Máté (+100kg)

A csapat további tagjai az 5-7. helyen végeztek, ezzel nagyban hozzájárultak az eredményes szerepléshez:

Molnár Anna, Köllő Dávid, Szalárdi Tamás, Varga Zsolt, Geiszt Ádám, Szabó Ákos és Csete Dániel.

Csapatbajnokság végeredménye:

1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar 102 pont
  2. Adyliget RSZK 102 pont
  3. Miskolc RSZK 99 pont

A csapatok közötti versenyért járó kupát – azonos arany, de több ezüstéremnek köszönhetően – a rendőrhallgatók csapata emelhette a magasba.

17 hallgatónk állhatott a dogogóra

Idén az UTE cselgáncs termében fogadták a Magyar Egyetemi- és Főiskolai Országos Cselgáncs Bajnokság indulóit. A közel 400 fős mezőnyben 140 RTK-s hallgató versenyzett, akik 4 arany, 4 ezüst és 9 bronzérmet érdemeltek ki teljesítményükkel.

„A mérlegelést követően a profik küzdelmei kezdődtek, ahol 4 versenyzőnk lépett tatamira. Görög János 100kg-ban bronzérmet szerzett Nerpel Richárd (81kg), Pryma Attila (90kg) és Piedl Márk(66kg) az ötödik helyet szerezte meg”- hangsúlyozta Nagy Ádám testnevelő.

Az amatőrök között Hodosán Dóra (57kg), Pásztor Dóra(78kg) és Percze Ágnes(+78kg) országos bajnoki címet szerzett, emellett a dobogó második fokára állhatott Lencse Petra(52kg) és  Ispán Karina (70kg), bronzérmet szerzett Balogh Szilvia (52kg), Fülöp Eszter és Czoka Bianka (63kg), illetve Kazsamér Dóra (70kg).

Az amatőr férfiak délután léphettek tatamira. Országos bajnoki címet Csete Dánielnek (100kg) sikerült nyernie, ezüstérmet vehetett át Ádám Marcell (100kg) és Moldicz Máté (+100kg). Bronzérmet nyert Takács Róbert (60kg), Balázs Ákos (66kg), Ilyés Gábor (81kg) és Losonczi Csaba (100kg). A 17 érem mellett 17 pontszerző helyet szereztek meg hallgatóink.

A csapatok közötti pontversenyben az elért eredményekkel egyetemünk sorozatban negyedszer állhatott fel a dobogóra, ezúttal harmadikként.