Karunk tanszékvezetője a polgárőrök és a települési önkormányzatok közös rendezvényén

Az Országház Nagy Imre termében tartott együttes elnökségi ülést október 27-én a dr. Túrós András vezette Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) és a Schmidt Jenő vezette Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ). Az együttes elnökségi ülésen részt vett dr. Christián László PhD OPSZ elnökségi tag, Polgárőr Akadémia igazgató, karunk tanszékvezető egyetemi docense, rendőr ezredes.

A tanszékvezető elmondta, hogy nagy megtiszteltetés volt számára az Országházban rendezett együttes elnökségi ülés, ugyanis dr. Túrós András altábornagy, OPSZ elnök két napirendi pont előterjesztésére is őt jelölte ki.  Az egyik napirend keretében Christián László bemutatta az általa jegyzett, a körzeti megbízottak és polgárőrség együttműködéséről szóló módszertani útmutatót, míg a másik napirend körében a Szomszédok Egymásért kiemelt bűnmegelőzési program (SZEM) bemutatását követően az általa vezetett SZEM tagozatának elnökségi tagjaira tett javaslatot a tanszékvezető.