Egyetemi és Főiskolai Cselgáncs Bajnokság – egyéni és csapatsikerek

Egyetemünk hallgatói sikerrel szerepeltek a közelmúltban megrendezett cselgáncs MEFOB-on.

A felkészülés nem volt kimondottan ideális; a költözés, az edzéslehetőségek szeptemberi csúszása, a verseny időpontjának, szervezésének körülményei és az ezzel egy időben zajlott TEK BUDO Gála rányomta a bélyegét a csapat szereplésére, a csapat létszámára.

Idén 35 egyetemi hallgatónk képviselte az Nemzeti Közszolgálati Egyetemet az amatőr és profi kategóriák küzdelmeiben, melyre közel 200 fő nevezett. A profik között a nőknél Vörös Seron a 3. helyet szerezte meg, a férfiaknál Piedl Márk és Nerpel Richárd szintén 3., Pryma Attila 5. helyezett lett. Így profi versenyzőink 3 éremmel és egy pontszerző hellyel zárták a küzdelmeket. Az amatőr mezőnyben szép számmal indultak versenyzők, hallgatóink 6 ezüst, 4 bronz, és további 7 pontszerző helyet csíptek el.

Eredmények:

Nők:

-52kg               Lencse Petra 2. hely, Miskolczi Andrea 3. hely,

Miklós Viktória és Papp Zsuzsanna 7. hely,

-57kg               Harkai Dorina 2. hely, Héczey Nikolett 5. hely,

-63kg               Ispán Karina 2. hely, Kertész Nikolett 5. hely, Czoka Bianka 7. hely,

-78kg               Pásztor Dóra 3. hely, Sahin Veronika 5. hely,

Férfiak:

-81kg               Sárkány Dávid 2. hely,

-100kg             Bíró Szilárd     2. hely, Németh Bálint 3. hely, Énekes Gergő 5. hely,

+100kg           Moldicz Máté 2. hely, Krajnyák Patrik 3. hely.

Az összesített pontversenyben 6 ezüst, 7 bronz éremmel, és 8 pontszerző hellyel 69 pontot gyűjtöttünk, mellyel a csapatverseny dobogójára állhattunk!

Az egyetemi pontverseny végeredménye:

1.      Testnevelési Egyetem

2.      Pécsi Tudományegyetem

3.      Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Egyetemünk sorozatban az ötödik alkalommal végzett dobogón csapatversenyben, melyen egyszer első, egyszer második, háromszor harmadik helyen végzett.

Gratulálok a tanszéken dolgozó felkészítő kollégáknak, a hallgatóknak a sikeres szereplésért!

Nagy Ádám
Testnevelési és Küzdősportok Tanszéke