Az Európai Rendőr Akadémiák Szövetsége ülésezik az NKE-n

Április 5-én kezdte meg kétnapos végrehajtó bizottsági ülését Budapesten az Európai Rendőr Akadémiák Szövetsége (AEPC).

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen zajló eseményen dr. habil. Kovács Gábor oktatási rektorhelyettes, az AEPC alelnöke köszöntötte a résztvevőket. Mint mondta, nagy öröm az NKE vezetése számára, hogy a magyar főváros, közelebbről az NKE adhat otthont a rendezvénynek. Kovács Gábor beszélt a 12 országból érkezett vendégeknek az ülés helyszínéül szolgáló Ludovika Főépület történetéről, és röviden bemutatta az egyetem fejlődését, a képzés rendszerét. Mint fogalmazott, az NKE kiterjedt nemzetközi kapcsolatokkal rendelkezik, és örömteli, hogy mind az oktatói, mind a hallgatói mobilitási programok sikeresek.

Dr. Norbert Leitner, a szervezet elnöke köszöntő szavai után dr. habil. Boda József, az RTK dékánja mutatta be az egyetemen folyó rendészettudományi képzést, és a résztvevők megtekintették a rendészeti oktatási épületről és kollégiumról a közelmúltban készült rövidfilmet. A kétnapos ülésen, amelyen az RTK képviseletében részt vesz dr. habil. Hautzinger Zoltán, az RTK oktatási dékánhelyettese és dr. Mészáros Bence PhD tudományos és nemzetközi dékánhelyettes is, a fő téma a nemzetközi rendészeti szervezetekkel való együttműködés. Az ülés résztvevői pénteken megtekintik a Ludovika egyetemi campus objektumait.

Szöveg: Suba László

Fotó: Szilágyi Dénes