A hagyományok folytatódtak: bűnügyes hallgató nyerte a büntetőeljárás-jogi tanulmányi versenyt

A Büntetőeljárás-jogi Tanszék idén is lehetőséget biztosított a Rendészettudományi Kar másodéves hallgatói számára, hogy verseny keretében mérjék össze a tavaszi félévben szerzett büntetőeljárás-jogi tudásukat.

A verseny beugróval kezdődött, egy tesztet kellett kitölteniük a hallgatóknak. Az első tíz legeredményesebben és leggyorsabban kitöltő került a döntőbe, ahol elméleti és gyakorlati kérdésekre kellett válaszolni. Az első helyen a bűnügyi nyomozó szakirány hallgatója, Orosz Krisztián végzett. Második lett Magyar Irma közrendvédelmi szakirányos hallgató. A harmadik helyezést Takács Réka Gyöngyvér érte el, a bűnügyi nyomozó szakirány hallgatója. A versenyt prof. dr. Fantoly Zsanett tanszékvezető egyetemi tanár moderálta, a zsűrit a Büntetőeljárás-jogi Tanszék két oktatója, dr. Horgos Lívia és  dr. Vári Vince PhD r. őrnagy alkotta.  A zsűri döntésének eredményét, a pontokat, illetve pontlevonásokat dr. Budaházi Árpád PhD r. őrnagy rögzítette. Ősszel újra megmérettetnek a hallgatók, az akkor másodévesek adhatnak számot az őszi szemeszterben elsajátított ismeretekről – mondta Fantoly Zsanett tanszékvezető.