Baleset-megelőzési Fórum Bicskén

Hagyományteremtő jelleggel rendezték meg május 24-én és 25-én az I. Bicskei Járási Baleset-megelőzési Fórumot.

Az eseményre meghívást kapott karunk Közbiztonsági Tanszékének vezetője, Dr. Major Róbert r. ezredes is, aki sajnos váratlan szolgálati elfoglaltsága miatt a rendezvényen megjelenni nem tudott, így őt Felföldi Péter képviselte, aki a kerékpáros és a gyalogos közlekedés veszélyeire világított rá néhány gyakorlati példán át. Az előadók sorában ott volt még Klobusitzky György, a Közbiztonsági Tanszék egykori mestertanára is. Az eseményen Bicske város tanintézményeiből mintegy 100 diák, tanáraik, valamint Fejér megyei rendőri vezetők vettek részt. Az esemény nyitóbeszédeit dr. Balázs Sándor r. alezredes, a Bicskei Rendőrkapitányág vezetője, Pálffy Károly, Bicske polgármestere és Óberling József r. ezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője tartotta.Az előadók különböző megközelítésekből ismertették a biztonsági eszközök használatának fontosságát, valamint a szabálykövető közlekedés, és a balesetek megelőzésének jelentőségét, mely nagy hatással volt a középiskolás hallgatóságra.

A képek forrása: