Ankarai workshop RTK-s részvétellel

A Rendészettudományi Kar (RTK) Magatartástudományi és Módszertani Tanszék két oktatója, dr. Hegedűs Judit egyetemi docens, tanszékvezető és Fekete Márta tanársegéd július 2-5. között a fogvatartottak állampolgári nevelését támogató Erasmus+ program keretében Ankarában egy nemzetközi workshopon vett részt.

A workshophoz kapcsolódó konferencián Fekete Márta előadásában összefoglalta azt a kutatást, melynek célja a büntetés-végrehajtási intézetekben meglévő, az állampolgári kompetenciák fejlesztését támogató jó gyakorlatok feltárása volt. A CITI-VAL projekten belül egy 62 órás képzési anyagot dolgoztak ki és teszteltek francia, német, török, spanyol és magyar szakemberek. A projektben a tanszék két oktatóján kívül a Balassagyarmati Fegyház és Börtön, a tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézete, valamint a Baranya Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet vett részt a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának támogatásával.

Címkék: workshop RTK