Soron kívüli r. ezredesi előléptetés

Állami ünnepünk, augusztus 20.-i alkalmából, Kallós András rendőr alezredest, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar, Rendészeti Kiképzési és Nevelési Intézet, Rendvédelmi Tagozat, tagozatparancsnok-helyettesét, kimagasló szolgálati tevékenysége elismeréséül, Magyarország belügyminisztere előléptette soron kívül rendőr ezredessé.

Kallós András rendőr ezredes rendőrségi főtanácsos, egyben a Rendészettudományi Kar objektum­parancsnoka és a jelenlegi III. évfolyam megbízott évfolyamparancsnoka is.  Rendőr tizedesként – az akkori legalacsonyabb rendfokozatban – kezdte rendőri pályáját, határőr sorkatonasága után, 1982. szeptember 01-én, a Készenléti Rendőrség jogelődjénél. Szolgált gyalogos, majd gépkocsizó járőrként, tiszthelyettes-alparancsnokként. A Rendőrtiszti Főiskola elvégzését követően személyügyi előadó, főreferens, majd évfolyam­parancsnok és az RTF Kiképzési és Nevelési Osztály vezetője lett. Az NKE Rendészettudományi Kar megalakulásakor a Hallgatói Tagozat parancsnoka, 2016-tól tölti be jelenlegi beosztását.

Szöveg: Deák József

Fotó: Bodó Pál