A Rendészettudományi Kar is képviselte magát az Európai Rendőr Akadémiák Szövetsége rendezvényén Azerbajdzsánban

2018. szeptember 17-20. között tartotta éves rendes közgyűlését és nemzetközi konferenciáját az Európai Rendőr Akadémiák Szövetsége (AEPC). A rendezvényen a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet és a Rendészettudományi Kart Dr. habil. Kovács Gábor r. dandártábornok, oktatási rektorhelyettes, az AEPC alelnöke és Dr. habil. Hautzinger Zoltán oktatási dékánhelyettes képviselte. A több napos rendezvény keretében megtartott konferencia témája a családon belüli erőszak jelensége volt. A résztvevők egyrészt előadásokat hallgathattak meg a családon belüli erőszakos megjelenési formák egyes országokban (Azerbajdzsán, Lettország, Törökország) tapasztalható tendenciáiról, másrészt munkacsoport üléseken válaszolhattak meg olyan kérdéseket, hogy milyen szerepe lehet a családon belüli erőszak megelőzésére és felderítésére vonatkozó felkészítésben a rendészeti felsősoktatási intézményeknek.

A konferenciát követően, az azeri rendőr akadémián került sor az AEPC soros, éves közgyűlésére. Ennek keretében az egyes tagállamok áttekintették a szervezet 2017. és 2018. évi működését, illetve megtervezték az elkövetkező három esztendő legfontosabb rendezvényeit. A tanácskozás eredményességét jelzi, hogy az egyes napirendi pontokat a tagállamok képviselői egyhangúlag támogatták.

Szöveg és fotó: Dr. habil. Hautzinger Zoltán