A határtalan terrorizmus és a szervezett bűnözés

„A határtalan terrorizmus és a szervezett bűnözés” címmel, 2018. szeptember 27-én nemzetközi workshop zajlott az NKE Rendészeti Oktatási Épületének Multifunkcionális termében, a BBA-5.2.2-2015-00001 azonosító számú „Nemzetközi szervezett bűnözés nyomozásának kutatása információáramlási szempontból” című projekt keretében – Prof. Dr. Ruzsonyi Péter bv. dandártábornok, NKE RTK dékán védnökletével – Pető Gabriella projektasszisztens és dr. Frigyer László r. őrnagy a kutatás szakmai vezetője szervezésében.

Dr. Frigyer László megnyitóbeszédét követően bemutatta a projektet, majd beszámolt a kutatás jelenlegi állásáról és a még megvalósítandó feladatokról.

Ezt követően a Nagyváradi Egyetemen oktató – PhD assistant Mészáros Edina Lilla és PhD Lecturer Constantin Vasile Țoca – tartott érdekfeszítő angolnyelvű előadást “Terrorism is borderless, so intelligence has to be borderless too”: the EU fight against terrorism and the information sharing black hole címmel.

A konferencia következő részében, Dr. Nyitrai Endre r. őrnagy PhD összefoglalóját követően dr. Mátyás Szabolcs r. őrnagy PhD irányításával és Dr. Inzelt Éva PhD az ELTE adjunktusa részvételével a témára vonatkozó diskurzus vette kezdetét.

A workshop – amely remek lehetőséget teremtett a határon átnyúló egyetemi együttműködés és közös gondolkodás megteremtésére – az egyetem és a Kriminalisztikai Intézet oktatási módszereinek a bemutatásával ért véget.

Szöveg: Frigyer László

Fotó: Bodó Pál