Dobogós az NKE a birkózó egyetemi bajnokságon

Május 26-án Egerben, több mint húsz egyetem indult a birkózó egyetemi bajnoki címért. A csapatversenyben a Testnevelési Egyetem és a Pécsi Tudomány Egyetem mögött a harmadik helyen az NKE végzett, megelőzve a házigazda Eszterházy Károly Egyetemet.

Egyetemünk 16 sportolóval, köztük egy profival és hat női versenyzővel képviseltette magát, többel, mint tavaly, de a versenyre is, idén majdnem kétszer annyi résztvevő nevezett. Birkózóink heteken át szorgalmasan készültek a versenyre edzőjük, Soós Rita Terézia vezetésével, ami az eredmények láttán nem volt hiábavaló, hiszen sok látványos technikát mutattak be. Nagyívű dobásokkal, lábra-támadásokkal, lenti technikákkal örvendeztették meg edzőjüket és a nézőket, szurkolókat. Tették ezt annak ellenére, hogy volt, akinek válogatott sportolóval kellett megküzdenie, és akadt, akit magasabb súlycsoportban indítottak, a dupla aranyérem elnyerésében bízva.

-53kg Lencse Petra                II. hely

-57kg Vörös Seron                 I.hely

-65kg Mészáros Csilla            II.hely

-68kg Kiss Dóra                     I.hely

-72kg Nagy Nóra                   I.hely

-76kg Kajtán Petra                 I.hely

-125kg Vátzi Roland             III.hely

A csapatösszesítésbe az amatőr férfi kategória eredményei sajnos nem számítottak bele, pedig az említett kategóriában is nagyon szépen szerepeltek versenyzőink.

-70kg Pataki Botond              II.hely

-80kg Kovács Marcell            II.hely

-90kg Pryma Attila                I.hely

+90kg Molnár Gellért            II.hely

Papp Bendegúz          III.hely

Bódogh Tamás           V.hely

Gratulálunk az elért eredményekhez! Várjuk a folytatást jövőre!

Szöveg: Huszárné Soós Rita Terézia, Deák József

Fotó: Huszárné Soós Rita Terézia