Hozzánk jöttek először

Első, tapasztalatszerző útjukra hozzánk látogatott szeptember 8–10 között, az idén januárban alapított Varsói Kriminológia és Börtöntudományok Főiskola rektora és két egyetemi oktatója.

A lengyel vendégeket fogadta Ruzsonyi Péter bv. dandártábornok dékán és Mészáros Bence r. ezredes, nemzetközi dékánhelyettes. Mivel a látogatók főiskolája az idén szeptembertől kezdte meg tényleges működését, ezért szeretnének minél hamarabb nemzetközi együttműködéseket kötni és a jól bevált működési módokat feltérképezni.

A kétnapos látogatásuk során részletes betekintést kaphattak karunk és a Büntetés-végrehajtási tanszék működésébe, felépítésébe, tantárgyi- és szakmai programjaiba, a második napon pedig látogatást tettek a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet Venyige utcai objektumába.

Szöveg: Czenczer Orsolya, Deák József

Fotó: Bodó Pál