Karácsonyi ünnepség a Rendészettudományi Karon

„Az életünkben két dolog állandó: a szeretet és a változás”- kezdte gondolatait Ruzsonyi Péter dandártábornok, aki szerint a szeretet érzését, amire mindannyian vágyunk, a karácsony mindig felerősíti. „Az adventi időszakot mindig átszövi a várakozás érzése és most közösen gondolhatunk arra, hogy hamarosan eljön a karácsony, amikor a munkát félretéve azokkal lehetünk, akik a legközelebb állnak hozzánk”- fogalmazott a dékán. Ruzsonyi Péter szerint ilyenkor nemcsak szeretteinkre, de magunkra is egy kicsit többet kell figyelnünk.

A dandártábornok szerint, amíg a szeretet biztonságot ad, a változás az sokszor bizonytalansággal, de új lehetőségekkel is jár. Ruzsonyi Péter két egyetemi vezető – Horváth József főtitkár és Kovács Gábor oktatási rektorhelyettes – munkáját külön is megköszönte, hangsúlyozva azt, hogy az elmúlt években sokat tettek a kar fejlődéséért.

Szöveg: Szöőr Ádám