Rendészettudományi aktualitások

Kilenc témakörben mintegy 50 doktorandusz előadását hallgathatták meg az érdeklődők a „Rendészet- Tudomány- Aktualitások a fiatal kutatók szemével” című online konferencián.

A Doktoranduszok Országos Szövetsége Rendészettudományi Osztálya által szervezett eseményt eredetileg áprilisban, a rendőrség napja alkalmából tartották volna meg, a pandémia miatt azonban erre december 10-én került sor. Christián László oktatási rektorhelyettes köszöntőjében a kreatív tanulás fontosságát hangsúlyozta, Ruzsonyi Péter, a Rendészettudományi Kar dékánja pedig a fejlődés zálogaként határozta meg a legújabb tudományos eredmények megosztását. Kerezsi Klára, a Rendészettudományi Doktori Iskola vezetője azt reméli, hogy hamarosan a rendészeti életpálya modell szerves része lesz a rendészeti doktori képzés is. Csonka Diána, a Doktoranduszok Országos Szövetsége alelnöke, Pató Viktória Lilla, a Doktorandusz Önkormányzat elnöke, és Baráth Noémi Emőke, DOSZ Rendészettudományi Osztályának elnöke köszöntőjükben egyaránt azt hangsúlyozták, hogy a pandémia ellenére a publikálás mellett a konferencia élet is folyamatos, csak az eseményeket az online térben kell megrendezni. A köszöntőket követő plenáris előadások során Sasvári Péter egyetemi docens a nemzetközi kutatási együttműködések hálózatát mutatta be a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, számos gyakorlati javaslattal segítve a doktoranduszok munkáját. Sabjanics István, a Belügyminisztérium Tudománystratégiai és koordinációs Főosztályának vezetője „A biztonság sokszínű arca – gyakorlat- tudomány – tehetséggondozás” címmel tartott gyakorlati előadást. A délelőtti és délutáni szekciókat kilenc különböző témakörben, - rendészet, büntetés-végrehajtás, állam- és jogtudomány, biztonságpolitika, hattárendészet, migráció, nemzetbiztonság, terrorizmus, kriminálpszichológia – rendezték meg, mintegy 50 doktorandusz hallgató aktív részvételével. A fiatal kutatók innovatív és komoly tudományos elhivatottságot mutató előadásai a rendészettudomány gyakorlata és elmélete közötti szinergia megteremtésének és a tudományos láthatóságnak remek példáját mutatták be.

Szöveg: Pozsgai Petra