Megkezdődtek az OTDK előkészületei

Még csak három hete vette át Pallo József bv. ezredes, Karunk tudományos dékánhelyettese a 36. OTDK Had- és Rendészettudományi Szekció megrendezését jelképező vándorserleget, már most megkezdődött a komoly felkészülés. Krajnc Zoltán ezredes, a HHK tudományos dékánhelyettese a serleg átadásakor sok sikert kívánt a majdani lebonyolításhoz. A kar vezetése és a kari tudományos diákköri tanács elnökségi tagjai meg is kezdték a szervezést. A 2023 tavaszára tervezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia igen rangos tudományos eseménynek számít az egyetemi polgárok életében. Így az igen nagy gondosságot és összefogást igénylő tervezési folyamatot talán nem is lehet elég korán elkezdeni. A kar vezetése és a kari tudományos diákköri tanács elnöksége már most egy, további munkacsoportok koordinálására hivatott és a rendezvény gördülékeny, magas színvonalú lebonyolításáért felelős bizottság felállításán munkálkodik. Emellett összeszedik az OTDK kari képviselőjével és a korábbi szervezőkkel együttműködve a következő kiemelt rendezvény lebonyolításához szükséges hasznos tapasztalatokat és praktikákat. Az előkészületek immár a bírálói névsor bővítése, a kar polgárainak bevonása, az együttműködők kommunikációs rendszerének kidolgozása körül zajlanak. A jelenleg zajló stratégiai munka keretében ez a bizottság megszólítja az egyetem polgárait is az előkészítésben és a lebonyolításban való összefogásra. Mindazonáltal, hogy az együttműködés a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar tudományszervezési sikerének legfőbb garanciája, egyben közösségépítő funkciót is betölt a résztvevők körében.

Szerző: Kiss Tibor KTDT elnök, Deák József

Fotó: Kiss Tibor