Rendészet a rendkívüli helyzetekben

A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat keretében, a Magyar Hadtudományi Társaság Határőr Szakosztály Pécsi Szakcsoportja szervezésében zajlott a Pécsi Határőr Tudományos Közlemények XXIII. számának; nyilvános, ünnepélyes bemutatása, november 12-én. A jubileumi tanulmánykötet „Rendészet a rendkívüli helyzetekben – húsz éves a Szent László napi konferencia” címmel jelent meg. A bemutatónak Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara biztosított színvonalas helyszínt. Az esemény fővédnöke Pintér Sándor, Magyarország miniszterelnök-helyettese, belügyminiszter volt, az esemény moderátori feladatait Janza Frigyes nyá. r. vezérőrnagy, a Belügyminisztérium Oktatási Főszemlélője látta el. A Pécsi Tudományegyetem részéről a kötetbemutatón megjelenteket Erlt Tibor emeritus professzor köszöntötte, majd a pandémiás helyzet okán Fedeles Tamás, oktatási rektorhelyettes tartott nagyon érdekfeszítő előadást „Kihalt a világ egyharmada – Pandémia a XIV. század közepén” címmel.

A tanulságos előadást követően Zámbó Péter ny. r. ezredes ismertette Felkai László a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára, a Belügyi Tudományos Társaság Elnökének gratuláló szavait, amelyben a pécsi szakosztály elmúlt húsz évben végzett tevékenységét, elért eredményeit méltatta. Elismerő szavait követően a kötet szerkesztői, Gaál Gyula r. ezredes és Hautzinger Zoltán r. ezredes ismertették röviden a Pécsi Határőr Tudományos Közlemények XXIII. száma tartalmának kivonatát, aktualitását. Egyúttal köszönetet mondtak a tudományos közösségnek, a szponzoroknak, a Rendőrség Tudományos Tanácsának és a Pécsi Tudományegyetemnek támogatásukért, illetve a szerzőknek kitartó munkájukért. A vendégek a rendezvény zárásaként megtekintették az egyetem új, 2021-ben átadott, közel 12 000 négyzetméteres, a XXI. század követelményeinek minden téren megfelelő oktatási és kutatási épületét, majd rövid állófogadást követően búcsúztak Pécs városától.

A kötetbemutatóról készített rövid videofelvétel linkje: https://www.youtube.com/watch?v=9SQgOrgWcNk

Szöveg: Kakócz Krisztián, Deák József

Kép: https://www.youtube.com/watch?v=9SQgOrgWcNk