Ludoviceum Anthologia tantárgyak oktatói felkészítése

Christián László r. dandártábornok, oktatási rektorhelyettes, nemrégiben megbeszélést, oktatói felkészítést szervezett a Ludoviceum – műveltség-kultúra-értékek tantárgycsoport oktatásában a részt vevő oktatóknak, hisz Ludoviceum tárgycsoport, egyetemi képzésbe történő hatékony integrálásának kulcsszereplői az oktatók és a szervezésben érintett közreműködők. Az egyetemünk valamennyi alapképzésében a 2021/22 tanévtől jelen lévő, a filozófia, a történelem, és a nemzeti kultúra alapértékeit feldolgozó Anthologia tantárgyak újszerű oktatásmódszertanukkal az egyéni műveltség alapjainak megerősítését, a kreatív gondolkodás, a nyelvi, és a vitakultúra fejlesztését szolgálják.

Az oktatási rektorhelyettes köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a korábbi pilot-programok után e Ludoviceum tárgycsoport egyetemi integrációja a következő félévben induló a korábbinál lényegesen jelentősebb számú tantárgyaival valódi erőpróba elé állítja e tárgycsoportot, oktatóit. A kedvező és esetleg kedvezőtlen tapasztalatok őszinte feltárására kérte a felkészítésen részvevőket. Megköszönte az oktatók, a tárgyfelelősök munkáját, különösen a Ludoviceum projekt fő „mozgató atyja”, Nagyernyei Szabó Ádám első pillanattól kezdve hihetetlen elszántságát, valamint a virtuális Ludoviceum Iroda vezetőjének, Paplogó Editnek, hogy egy online felületet biztosított annak, hogy a tárgycsoporttal kapcsolatban bármikor felmerülő problémákkal folyamatosan lehessen hová, kihez fordulni. A köszöntőt követően kezdetét vett a tantárgycsoport oktatásával kapcsolatos, kívánt, nyílt, őszinte párbeszéd, tapasztalatcsere. E tantárgyak oktatásával kapcsolatos tapasztalataik gondolataik megosztása volt hivatott tovább erősíteni e tárgycsoport értékközvetítésének hatékonyságát.

A Ludoviceum Anthologia tantárgyak, oktatói felkészítésének Teams felvétele az alábbi linken elérhető:

Szöveg, Képernyőmentés: Deák József