Pályaorientációs tájékoztató az egykori iskolában

Az NKE RTK-ról Sallai János r. ezredes, tanszékvezető egyetemi tanár, és Deák József r. alezredes, adjunktus iskolájukban, a jászberényi Szent József Katolikus Elektronikai Technikum, Gimnázium és Kollégiumban tartottak pályaorientációs tájékoztatást.

Sallai János r. ezredes, a Rendészetelméleti és -történeti Tanszék vezetője és a tanszék másik munkatársa, a középiskola 11. és 12. osztályos, a téma iránt érdeklődő hallgatóinak mutatta be a Rendészettudományi Karon, illetve a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen folyó képzést. Bencsik Ferenc szakirányú oktatásért felelős igazgatóhelyettes a tanulóknak röviden felelevenítette milyen képzések, a tanintézetben megszerezhető készségek, minőségek hasznosíthatók jól a továbbiakban a rend- és honvédelmi, illetve a közszolgálati pályán.

Az előadást követően több hallgató konkrét kérdéseket intézett az előadókhoz.

Szöveg és kép: Deák József