Június 2-án Tatabányán rendezték meg a Police Café 11. születésnapjához kapcsolódóan a bűnmegelőzők találkozásának, tapasztalatcseréjének hagyományos fórumát, a IV. Vándor Workshopot.
Az eseményen hét vármegye és a Budapesti Rendőr-főkapitányság képviselői vettek részt, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar több oktatója és doktorandusz hallgatója is.
A workshop délelőtti szekciójában plenáris előadások hangzottak el a rendészettudomány és a bűnmegelőzési gyakorlat aktuális kapcsolódási pontjairól. Lippai Zsolt r. alezredes a településbiztonsági menedzserek szerepéről, András Hunor Lehel r. százados a rendőrségi kommunikáció és közösségi kapcsolatok kutatási tapasztalatairól, míg Molnár Katalin egyetemi docens a Roma Police Café sorozat tanulságairól tartott előadást.
A délutáni Police Café szekcióban a résztvevők négy tematikus asztalnál vitatták meg a bűnmegelőzés aktuális kihívásait és lehetőségeit. A civil együttműködéstől a rendőri kompetenciafejlesztésen át a partnerségi hálózatokig számos jó gyakorlat került terítékre. A szervezők célja ezúttal is az volt, hogy a szakértelem, a partnerség és a hatékonyság jegyében közösen keressenek megoldásokat a helyi közösségek biztonsági kihívásaira.
A rendezvény sikeréhez hozzájárult a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság, a Tatabányai Rendőrkapitányság, valamint a civil partnerek támogatása is. A stafétát 2026-ra Székesfehérvár veszi át, ahol folytatódik a sorozat.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatóinak és hallgatóinak aktív részvétele újabb bizonyítéka annak, hogy az elméleti tudás és a rendészeti gyakorlat szoros együttműködése elengedhetetlen a hatékony bűnmegelőzés érdekében.
Szöveg: Lippai Zsolt r. alezredes, Deák József
Fotó: Tatabányai RK