A kriminalisztika mesterképzési szak polgári szakirány

A kriminalisztika mesterképzési szak polgári szakirányára a jelentkezés feltétele legalább BA végzettség (nem teljes kreditértékű oklevéllel rendelkezők esetén előzetes kreditelismerési eljárás során legalább 50 kreditet kell szerezni), valamint a büntetlen előélet (a 2011. évi CXXXII. törvény a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról 21. és 22.§.-nak megfelelően)

A felvételi pontszámok kiszámításának módszere:

Felvételi pontok:

• felvételi elbeszélgetés: maximum 65 pont

és

• oklevél minősítés duplázása: maximum 10 pont (az oklevél minősítése után járó pontszám az oklevél minősítésének 2-szeres szorzata. Háromfokozatú skálán értékelt oklevél esetén: a rite minősítésért 6, a cum laude minősítésért 8, a summa cum laude minősítésért 10 pont jár.)

Többletpontok:  maximum 25 többletpont adható.

• Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
    • fogyatékosság: 1 pont
    • gyermekgondozás: 2 pont (a jelentkezési határidő és a felvételi döntés közötti időszakban gyermeke gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon lévő, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő jelentkező)
    • hátrányos helyzet: 2 pont
  • 1. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
  • 1. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
  • 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
  • 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
  • 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
  • Olimpiai eredmény: 10 pont
  • rendészeti szakvizsga: 2 pont
  • sporteredmény: országos bajnokság 1-3. hely: 3 pont
  • sporteredmény:Világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely: 5 pont
  • szakirányú szakmai gyakorlat: 10 pont
  • továbbképzés: 4 pont (rendészeti vezetőképző tanfolyamért 2 pont, rendészeti mester vezetőképzőért szintén 2 pont)

A felvételi vizsga ideje:            2018. június 25 – 27-ig

A felvételi vizsga helye: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar
(VIII. kerület, Üllői út 82.)

A felvételi beszélgetés során a jelentkezők a bűnözéshez és a büntető igazságszolgáltatáshoz kapcsolódó általános alkotmányjogi, büntetőjogi, büntető eljárásjogi, kriminalisztikai és kriminológiai ismereteikről, valamint az aktuális társadalmi kérdésekben való tájékozottságukról adnak számot.

Kérjük, hogy a felvételi elbeszélgetésre hozzák magukkal a felvételi eljárás során figyelembe vehető többletpontok igazolására szolgáló dokumentumaik fénymásolatát (főiskolai vagy egyetemi oklevél, nyelvvizsga bizonyítvány, szakirányú szakmai gyakorlatának munkahelye által kiadott igazolása, rendészeti szakvizsga, előnyben részesítés) még akkor is, ha ezt a február 15-ig beküldött jelentkezési lapjukhoz csatolták! Ezzel kívánjuk elkerülni azt, hogy bármilyen adminisztrációs ok miatt a jogosan járó többletpontok kimaradjanak a felvételi pontszámok számításánál.

A vizsgára névre szóló behívót fogunk küldeni minden pályázónak, akik az előtanulmányok során megszerzett szükséges ismeretekkel (kreditpontokkal) rendelkeznek.

Budapest, 2017. december

Dr. Verhóczki János r. ezredes