Biztonsági vezetők konferenciája

2017. november 7–8-án rendezték meg a Magyar Biztonsági Vezetők Egyesületének XVIII. Konferenciáját Kecskeméten.

A rendezvény első napjára meghívást kapott a biztonsági szakirány második évfolyam biztonsági specializációja. A rendezvényen a hallgatók a biztonságvédelem különböző területeiről hallhattak előadásokat és szerezhettek tapasztalatokat. Az előadások rávilágítottak arra, hogy milyen széles körben jelenik meg a biztonság megteremtése mint napjaink kihívásainak egyike. A konferenciát a rendezvény moderátora, dr. Sinka Iván, a Magyar Biztonsági Vezetők Egyesületének (MBVE) elnöke nyitotta meg.

Az első előadást dr. Christián László r. ezredes, tanszékvezető egyetemi docens tartotta, aki bemutatta a biztonsági szakirány tízéves fejlődését. A többi között elmondta, hogy jelentős pontszámemelkedés figyelhető meg a felvételizőknél, a szakmai tankönyvek sorjában jelennek meg, és számos támogató segítségével egy új és egyedi egyenruha is készülőben van a hallgatók részére. A résztvevők a 2018-tól hatályba lépő adatvédelmi változásokról dr. Iszály Mihálytól, az ÁNY Biztonsági Nyomda Zrt. biztonsági vezetőjétől szerezhettek ismereteket. Jelen volt dr. Kasznár Attila nb. őrnagy, az NKE Terrorelhárítási Tanszék vezetője, aki a terrorelhárítás előtt álló új kihívásokról beszélt. A dinamikus kijáratmutatók és a menekítés új elvei biztonságosabbá gördülékenyebbé teszik az emberek kimenekítését egy adott helyzetből – erről Sebők Imre, az ASM Secutity Kft. ügyvezetője beszélt. A kórházbiztonsági aktualitásokról Mészáros István, a Semmelweis Egyetem biztonsági vezetője szólt, majd Kis György, az Anima Kft. ügyvezetője vázolta, hogy milyen lehetőségek és jogi dilemmák rejlenek meg a hazugság poligráfos és hangelemzéses vizsgálatának hátterében. Görömbei László, a Syngenta AG. biztonsági vezetője a mezőgazdaságban jelentkező biztonsági kihívásokról beszélt, dr. Doór Zoltán, a Magyar Logisztikai Egyesület elnöke pedig a fuvarozásban tapasztalható, az illegális migrációhoz köthető incidensekről adott képet.

Gelencsér Gábor – Varga Zsolt