FBI-ügynök az RTK-n

A szó szoros értelmében különleges vendég járt a Rendészettudományi Karon a közelmúltban.

A Kriminalisztikai Tudományos Diákkör szervezésében „Az erőszakos bűncselekmények nyomozása az Egyesült Államokban” címmel tartott előadást a Rendészettudományi Karon (RTK) Richard B. Hoskins, az amerikai Szövetségi Nyomozó Hivatal (FBI) nyugalmazott különleges ügynöke. A vendéget a rendezvény levezetője,  dr. Mészáros Bence r. ezredes, tudományos és nemzetközi dékánhelyettes mutatta be. Richard B. Hoskinstól megtudhattuk a többi között azt is, hogy egy bűnszervezetbe beépülés még azzal is járhat, hogy filmet kell forgatni – az ügynök ettől sem hátrálhat meg. A rendezvény – bár szinkrontolmácsolással zajlott le – az érdeklődő hallgatók számára kitűnő nyelvgyakorlási lehetőségnek bizonyult.