A líbiai rendőrakadémia vezetőinek tanulmányútja Magyarországon

A líbiai rendőrakadémia vezetői, Tabouna, Yahia és helyettese, Elkharaz, Mustafa, 2018. szeptember 11–13. között, hazánkban, az NKE Rendészettudományi Karának koordinálásával tanulmányúton jártak.

A líbiai rendőr akadémia vezetői, Tabouna, Yahia és helyettese, Elkharaz, Mustafa, 2018. szeptember 11–13. között, hazánkban, az NKE Rendészettudományi Karának koordinálásával tanulmányúton jártak.

A látogatás az EUBAM Líbia misszió szervezésében, az Európai Bizottság TAIEX programja támogatásával valósult meg.

Az első napon felkeresték intézményünket, ahol dr. Mészáros Bence r. ezredes, tudományos és nemzetközi dékánhelyettes fogadta őket és előadást tartott a felsőfokú rendészeti képzésről. Ezt követően a Rendészeti Oktatási épület gyakorlati képzési helyszíneit tekintették meg.

A tanulmányúton felkeresték az adyligeti, és a szegedi rendészeti szakgimnázium intézményeit, megismerkedtek a röszkei határátkelőhely tevékenységével, az ORFK rendészeti oktatási és kiképző központjaival, valamint Budapesten, az Európai Unió Bűnüldözési Képzési Ügynökséggel, a CEPOL-lal.

Szöveg: André Matild

Fotó: Bodó Pál