Hallgatóink érdeklődőek, felkészültek, motiváltak

Az NKE RTK öt tisztjelölt hallgatója tölti nyári szakmai gyakorlatát a BRFK VIII. Kerületi Rendőrkapitányságán.

A kapitányság munkatársai példaértékű segítőkészséggel fogadták az RTK-ról érkezett hallgatókat, biztosítva étkezésüket, az aktuális feladathoz kellő felszerelésüket, pihentetésüket. Kijelölt mentoraik folyamatosan figyelemmel kísérik a hallgatók szakmai munkáját, fejlődését, segítik az esetleg felmerülő nehézségek megoldását. A gyakorlat résztvevői többnyire az intézkedő járőrök mellé vannak beosztva harmadikként szolgálatba, több intézkedési helyzetet személyesen megtapasztalva, eközben megtanulják, illetve folyamatosan gyakorolják a PDA és a Robot Zsaru ügyes használatát. A napi tapasztalatokat, a frissen tanultakat ki-ki rendszeresen munkafüzetben rögzíti. A kapitányságra nyári szakmai gyakorlatra tapasztalatgyűjtési igénnyel érkező hallgatók az eddigi időszakot kifejezetten hasznosnak értékelték.

Szöveg: Bakos Norbert, Deák József

Foto: Bakos Norbert