A dobogó legfelső fokára állhattak hallgatóink a Cross Run versenyen

Az NKE is meghívást kapott a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) által 2024. április 20-án, Kaposváron megrendezett Cross Run terep-akadályfutó versenyre – a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) kategóriában.

A verseny indulóinak az 500 méter szintkülönbségen túl több mint 25 épített és természetes akadályt kellett leküzdeniük kétszer 4 km-en. A Rendvédelmi Tagozat két csapattal képviseltette magát. A „Kredit futók” (Papolczi Emília, Nagy-Kővári Bettina, Kohári Dávid és Bolehradsky Szilveszter) első helyen végeztek, míg az „NKE Dream Team” tagjai (Albert Edit, Bodó Bianka, Kacsó Erik és Vincze Barna Benedek) második helyen értek célba, mindkét csapat jelentős előnnyel. Komoly kihívást jelentett egy ilyen színvonalas és erős mezőnyben megmérettetni a hallgatókat, a győzelmet intenzív felkészülés előzte meg.

Szöveg: Albert Edit, Hajnal Kornél, Nagy-Tóth Nikolett Ágnes

Fotó: Kovács Richárd