Az NKE első közszolgálati egyetemi docense az RTK-n

Április 25-én Deli Gergely, az NKE rektora közszolgálati egyetemi docensi címet adományozott Szabó Jenő ny. r. vezérőrnagynak.

A szűkkörű címadományozáson Kovács Gábor r. vezérőrnagy, az RTK dékánja és Korim Balázs főtitkár is részt vett. Szabó Jenő ny. r. vezérőrnagy hosszú éveken keresztül töltött be kulcsfontosságú pozíciókat a magyar rendvédelem szervezetében. Szakmai hozzáértése, valamint a rendőri hivatás iránti szilárd elkötelezettsége lehetővé teszi – az elmúlt közel egy év tapasztalatai alapján –, hogy a Terrorelhárítási Tanszék mellett a Rendészettudományi Kar további tanszékein oktasson szervezett bűnözés elleni fellépéssel és vezetői kompetenciákkal, ismeretekkel kapcsolatos témakörökben. Oktatási módszerei középpontjában a valós élethelyzeteken alapuló tanítás áll, ami lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy elmélyült tudást szerezzenek.

Ezúton gratulálunk az egyetem és karunk első közszolgálati egyetemi docensének!

Szöveg: Rémai Dániel, Deák József