Gimnáziumi tantestület látogatása az RTK-n

A látogatást Lauth Gábor igazgató kezdeményezte, mivel a gimnáziumban több éve folyik rendészeti fakultációs képzés, és érettségire is van lehetőség rendvédelmi ismeretekből, amely felvételi tantárgy a Rendészettudományi Karra jelentkezőknek. Dr. habil. Hautzinger Zoltán tanszékvezető egyetemi docens, dékánhelyettes köszöntője után dr. Verhóczki János r. ezredes, a Tanulmányi Osztály vezetője tartott tájékoztatót a karon folyó képzésről, a különböző szakokra történő felvétel speciális követelményeiről. A tantestület tagjaként vett részt a látogatáson Szűcs Balázs ny. r. alezredes, szaktanár, és karunk korábbi oktatója, dr. Farkas Csaba ny. r. alezredes.

Lauth Gábor további kapcsolatépítésre tett javaslatot a két intézmény között, amely részükről egy karácsonyi „meglepetéssel” fog kezdődni. Mindkét fél részéről találunk lehetőségeket egymás tevékenységének támogatására, tette hozzá dr. Kovács Sándor r. ezredes, mesteroktató.

Címkék: delegáció hírek 2017