NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
RENDÉSZETTUDOMÁNYI KAR

Mentőtiszti segítség az elsősegélynyújtóknak

Január 13-án a Rendészeti elsősegélynyújtó csoport vendégelőadója volt Gulyás Gábor mentőtiszt, az Országos Mentőszolgálat debreceni mentőállomásának munkatársa.

Gulyás Gábor ötödik éve dolgozik együtt a helyi rendvédelmi szervekkel, képezi őket a taktikai és általános sérültellátásra, így meghívásunkra nekünk is tartott egy egész napos tréninget – mondta el Albisi-Pánczél Mátyás r. törzszászlós, a Rendészeti elsősegélynyújtó csoport vezetője. A mentőtiszt nagyon sok felszerelést hozott magával, és bemutatta azok használatát. A szituációs feladatok megoldásán kívül szó volt arról is, hogy  a mentőszolgálat az egyes kárhelyeken mit vár a rendészeti dolgozóktól, és természetesen a speciális rendészeti sérültellátás is a kurzus része volt.

Gulyás Gábor felkészültsége és instruktori tudása nagy segítséget jelent a csoportnak, hiszen a tréning elmélyítette azt az ismeretanyagot, amelyet a rendvédelmi tisztjelölt hallgatók az elsődleges és folytatólagos sérültellátásról eddig szereztek.