Határőr-generációkat oktatott – a 80 esztendős Pap Sándor köszöntése

Pap Sándor ny. hőr. alezredest köszöntötték 80. születésnapja alkalmából a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

A bensőséges ünnepségen dr. habil. Kovács Gábor r. dandártábornok, oktatási rektorhelyettes, az ünnepelt egykori hallgatója azt mondta, nagyon fontosak az ilyen találkozások, és az egyetem nagy hangsúlyt fektet a hagyományok ápolására. Dr. Dsupin Ottó r. dandártábornok, aki Papp Károly r. altábornagy, országos rendőr-főkapitány által adományozott emléktárgyat adott át Pap Sándornak, kiemelte, hogy a rendőrség odafigyel a nyugdíjasaira, köztük a volt határőr tisztekre is. „A legnagyobb eredmény, hogy mi most így együtt vagyunk, ilyen embereket neveltek elődeink” – fogalmazott prof. dr. Sallai János r. ezredes, egyetemi tanár. Az ünnepségen megjelent Pap Sándor egykori tanítványai, későbbi kollégái közül dr. Beregnyei József ny. hőr. dandártábornok,  prof. dr. Fórizs Sándor ny. r. dandártábornok, Sörös Nándor ny. hőr. ezredes, dr. Balla József PhD r. alezredes.

Pap Sándor 1937. szeptember 11-én született. Az Egyesített Tiszti Iskola (ETI) elvégzése után határőr hadnagyként a balfi határőr őrsön kezdte meg tiszti pályafutását. 1967-ben visszakerült az ETI-re a Határőr Tanszékre századparancsnok-helyettesként, majd századparancsnok lett. Később a határőr szakcsoportban a határőrizet tantárgy oktatójává vált, és tanár, majd főtanár lett a tanszéken. Közben levelező tagozaton elvégezte az ELTE pedagógia szakát. Határőr generációkat nevelt és oktatott három évtizeden keresztül az ETI-n, majd a Kossuth Lajos Katonai Főiskola határőr tanszékén, Szentendrén. Innen ment 1987-ben nyugdíjba.