A rendőrség napját ünnepelték az RTK-n

Április 20-án került sor a Rendészettudományi Karon a rendőrség napja alkalmából rendezett ünnepségre, amely hallgatók és oktatók elismerésére is alkalmat adott.

Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével dr. habil. Kovács Gábor r. dandártábornok, oktatási rektorhelyettes, dr. Horváth József, az NKE főtitkára, dr. Pohl Árpád ezredes, a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar dékánja, dr. habil. Vass Gyula tű. ezredes, a Katasztrófavédelmi Intézet igazgatója, valamint dr. habil. Resperger István ezredes, a Nemzetbiztonsági Intézet igazgatója. Az ünnepség elöljárója, dr. habil. Boda József ny. nb. vezérőrnagy, az RTK dékánja megnyitó beszédében bejelentette, hogy a délelőtti belügyminisztériumi ünnepségen dr. Balla József PhD r. alezredest, a Határrendészeti Tanszék vezetőjét ezredessé léptették elő, dr. habil. Kovács Gábor pedig – születésnapja alkalmából – tárgyjutalomban részesült.

Ünnepi beszédében a Kriminalisztikai Intézet Krimináltaktikai és Metodikai Tanszékének vezetője, dr. Angyal Miklós PhD r. ezredes Sárkányölő Szent Györgyről megemlékezve elmondta, hogy évszázadokon át a lovagok, fegyverkovácsok, lovas katonák és a vándorlegények patrónusa volt; a jelenben a cserkészeké és a rendőröké. A tanszékvezető a rendőrségi jelképekről, hagyományokról és értékrendről szólva hangsúlyozta, hogy mindezeket meg kell ismertetni hallgatóinkkal is, majd így folytatta: „Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas magyar orvos mondta egy interjújában, hogy »egy egyetemen a hallgató a legértékesebb, hiszen őbelőle még bármi, bárki is lehet. Úgy dolgozunk, mint a gyémántcsiszoló: a munkánk tárgya értékesebb, mint a munkánk maga, de a szén, az alapanyag csak munkánk által válhat gyémánttá, drágakővé.« A mi eseteink nem az utcán történnek, mint igazoltatások, vagy intézkedések, nem irodai kihallgatások vagy éppen elfogások. A mi igazoltatásaink, intézkedéseink, kihallgatásaink és elfogásaink tan- és kiképző termekben alakulnak, formálódnak.”

Az ünnepi műsorban a Szent György Szakkollégium tagjai felidézték a rendszerváltozás utáni rendőrfőkapitányok életútját, majd Boda József elismeréseket adott át.

Az RTK dékánja a kar kiváló oktatója címet adományozta dr. Pallagi Anikó PhD adjunktusnak, a Bűnügyi Tudományok Intézete Büntetőjogi Tanszék oktatójának.

A belügyminiszter 30 év alatt kifejtett eredményes tevékenysége elismeréséül dr. Vigh András c. r. alezredest szolgálati jel elismerésben részesítette.

Az RTK dékánja dr. Szendrei Ferenc PhD r. ezredesnek, a Kriminalisztikai Intézet Bűnüldözési és Gazdaságvédelmi Tanszék vezetőjének, valamint dr. Simon Attila r. ezredesnek, a Rendészeti Kiképzési és Nevelési Intézet vezetőjének – 50. születésnapjuk alkalmából – emléklapot adott át, továbbá a Kriminalisztikai Intézet taktikai házának kialakításában végzett magas szintű munkájáért dicséretben részesítette Margit Lászlót.

Az RTK dékánja a kar hallgatói közül az alábbiakat részesítette dicséretben:

kiemelkedő demonstrátori és tudományos tevékenységéért

• Lénárt Máté Gábor r. hallgató;

a TEK Budo- és Küzdősport Gálán elért I. helyezésért

• Simon Mihály r. tisztjelölt;

az Országos Judo Bajnokságon elért I. helyezésért

• Nerpel Richárd r. tisztjelölt;

az Országos Judo Bajnokságon elért I. helyezésért

• Pásztor Dóra r. hallgató;

háromévnyi kiemelkedő és áldozatos hallgatói parancsnoki munkájáért

• Balázs Benedek r. hallgató;

kiemelkedő hallgatói parancsnoki tevékenységéért

• Lestár József r. tisztjelölt,
  • Csernus Kristóf r. tisztjelölt;

kiemelkedő szakaszparancsnoki tevékenységéért

• Báder István r. tisztjelölt,
  • Sipos Alexandra r. tisztjelölt,
  • Ádám Marcell r. tisztjelölt,
  • Balázs Ákos r. tisztjelölt,
  • Hadházi Bence r. tisztjelölt,
  • Kadosa Erik r. tisztjelölt,
  • Losonczi Csaba r. tisztjelölt,
  • Rimóczi Edward r. tisztjelölt;

kiemelkedő szakaszparancsnoki és közösségi tevékenységéért

• Kazsamér Dóra r. tisztjelölt;

kiemelkedő közösségi tevékenységéért

• Megyeri Géza r. tisztjelölt,
  • Szóládi Georgina r. tisztjelölt;

kiemelkedő díszelgési feladatok ellátásáért

• Mérai Ádám r. tisztjelölt,
  • Szabó Imre Richárd r. tisztjelölt,
  • Sándor Károly r. tisztjelölt;

kiemelkedő szolgálatvezetési tevékenységéért

• Harkai Dorina r. tisztjelölt,
  • Kalamár Judit r. tisztjelölt;

kiemelkedő szolgálatszervezési tevékenységéért

• Fazakas Katalin r. tisztjelölt,
  • Dávid Nikolett r. tisztjelölt.

Szöveg: Suba László

Fotó: Bodó Pál