A Miskolci Rendészeti Szakgimnázium tanárainak látogatása

Június 1-jén a  Miskolci Rendészeti Szakgimnázium tantestülete látogatott a Rendészettudományi Karra (RTK), ahol bepillanthattak az oktatás rendszerébe, és megtekintették a kar által használt objektumokat, technikai eszközöket.

Dr. habil. Hautzinger Zoltán  oktatási dékánhelyettes az RTK-t bemutatva röviden szót ejtett a kar és jogelődje, a Rendőrtiszti Főiskola történetéről, a szervezeti felépítésről, valamint a képzési rendszerről.  Az RTK dékánhelyettese a képzésről szólva kiemelte, hogy ma már az RTK hallgatói modern, jól felszerelt campuson készülhetnek leendő hivatásukra, és folyamatosan zajlik a hároméves képzés helyett a négyéves képzés bevezetése. Mint fogalmazott, a hallgatók motiválását illetően hasonló kihívások elé néznek a kar oktatói és a szakgimnázium tanárai is. A Lövei László r. ezredes, oktatási igazgatóhelyettes vezette küldöttség megtekintette az új campust, kiemelt figyelmet fordítva a Rendészeti oktatási épület és kollégium sajátosságaira, az ott folyó munkára.