Megkezdődött az alapfelkészítés

A Rendészettudományi Kar első évfolyamának nappali tagozatára felvételt nyertek augusztus 21-én beiratkozással, felszereléssel, eligazítással, tájékoztatók meghallgatásával kezdték meg az alapfelkészítési időszakukat.

Simon Attila rendőr ezredes rendvédelmi tagozatparancsnok, a tagozat nevében üdvözölte és tájékoztatta a sikeresen felvételizett 176 hallgatóból beérkezett 173 hallgatót. Közülük 98-an rendőrtiszti, 22-en katasztrófavédelmi, 7 büntetés-végrehajtási tiszti pályát választva és 46-an a Nemzeti Adó és Vámhivatal munkatársaiként képzelik el jövőjüket.

A kar nevében Hautzinger Zoltán rendőr ezredes, oktatási dékánhelyettes köszöntötte a megjelenteket, tanulmányaikhoz sok sikert kívánva, majd a legfontosabb oktatással kapcsolatos tudnivalókat ismertetve, átadta a szót Verhóczki János rendőr ezredes, tanulmányi osztályvezetőnek, aki részletesen kitért a felvételt nyertek oktatással, tanulmányokkal kapcsolatos aktualitásokra.

Szöveg: Deák József

Kép: Bodó Pál