Rendészettudományi Kar a nemzetköziesítés útján

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kara képviseltette magát december 10–12. között az Európai Rendőr Mesterképzési Hálózat soron következő ülésén a Német Rendőr Egyetemen, Münsterben.

A tanácskozáson karunk képviseletében Hautzinger Zoltán r. ezredes, oktatási dékánhelyettes, Mészáros Bence r. ezredes, nemzetközi dékánhelyettes és Verhóczki János r. ezredes, tanulmányi osztályvezető vett részt.

A workshop házigazdája Guido Kattert a Német Rendőr Egyetem nemzetközi igazgatója volt. A rendezvényen közreműködő országok (Csehország, Észtország, Finnország, Hollandia, Németország, Norvégia és Magyarország) az eddigi nemzetközi, főleg Erasmus partneri együttműködés mellett megvizsgálták a mesterképzés nemzetköziesítésében rejlő lehetőségeket. A kar kiküldött vezetői vállalták, hogy elősegítik a nemzetközi mobilitást a mesterképzésben résztvevő hallgatók esetében is.

Szöveg: Hautzinger Zoltán, Deák József

Foto: szervezők