A tavaszi veszélyhelyzetben bevezetett felvételi változtatások, és az idei évtől megváltozott felvételi követelmények ellenére sikeres felvételi eljárás eredményeként, az alapeljárásban, a pótfelvételi eljárás nélkül 556 új hallgatót vett fel karunk, a mintegy 2776 jelentkezőből. Ezért az RTK a korábbinál több, 14 képzésre hirdetett pótfelvételit.
A tavalyihoz mérten kevesebb jelentkezőszám mögött egyebek közt a 18 éves korosztálynál megfigyelhető demográfiai hullámvölgy, illetve felvételi követelményként az emeltszintű érettségi bevezetése állhat. A felvételi eljárásban ugyanis, a korábbiakhoz képest új elem, hogy valamennyi alapképzésre bemeneti felvételi feltétel volt a legalább egy emelt szintű érettségi vizsga teljesítése valamely a szakra előírt felvételi tantárgyból.
A nappali nem hivatásos állományú képzésekre – függetlenül a Covid-19 vírus okozta veszélyhelyzet miatti felvételi változtatásoktól – továbbra is bemeneti követelmény maradt a középfokú komplex nyelvvizsga.
A nappali munkarendes alkalmassági vizsgálathoz kötött képzéseken a veszélyhelyzet miatt alkalmassági vizsgálat helyett előszűrések történtek. Az alkalmassági vizsgálatok a tisztjelölti véglegesítésig az első félév végéig zajlanak. Az előszűrések után összesen 186 jelentkező indulhatott a 136 tisztjelölti helyért.
A tavalyihoz képest emelkedett ponthatárok oka alapképzéseknél az emeltszintű érettségiért járó 50 plusz pont. A mesterképzéseken pedig a szóbeli felvételi vizsga és/vagy motivációs levél értékelése az írásbeli teszt helyett.
Legmagasabb eredményt 434 ponttal a nappali munkarend bűnügyi alapszak bűnüldözési szakiránya, levelező munkarenden a rendészeti igazgatási szak közrendvédelmi szakiránya 414 ponttal érte el. De további hat képzésen szintén négyszáz vagy e feletti a ponthatár.
A 2020/21-es oktatási évben karunkon a nappali munkarendben 18 alapképzés, levelezőben pedig 19 alapképzés és 7 mesterképzés indul az RTK-n.
Szöveg: Verhóczki János, Deák József
Fotó: Bodó Pál és Csikós Eszter