Elhunyt Kozáry Andrea

Elhunyt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem korábbi tanszékvezető egyetemi tanára. Kozáry Andrea a gyűlölet-bűncselekmények elismert hazai és nemzetközi szakértője volt.

A professzor asszony több mint 25 éve dolgozott az NKE-n és annak jogelőd intézményében, a Rendőrtiszti Főiskolán. A történelem szakos tanári alapvégzettséggel rendelkező szakember 2016. júliusától a Rendészettudományi Kar, Rendészetelméleti- és történeti Tanszék, majd a Nemzetközi és Európai Rendészeti Tanszék egyetemi tanáraként oktatott. Kutatási területe volt a 19-20. századi magyar történelem, különös tekintettel a szociáldemokrácia és a rendőrség történetére, valamint a társadalmi nem vizsgálatára. Több nemzetközi szakmai projektben is részt vett, így 2018-tól a gyűlöletbűncselekmények áldozatainak megsegítésére irányuló Shelter EU projektek vezetője is volt. Erről a munkájáról beszélt a Bonum Publicum tavaly októberi számában is.

Emlékét megőrizzük!

Címkék: Kozáry Andrea