Szakmai látogatás Dunakeszin

„A szolgálati kutyák pótlásának céljából megtartották az idei év első kutyakiválasztási eljárását a ROKK Kutyavezető-képző és Állatfelügyeleti Főosztály Dunakeszin található telephelyén”- tájékoztatta a honlap olvasóit Frigyer László r. őrnagy oktató, a Ludovika SE Rendészeti Kutyás Szakosztály vezetője, aki részt vett az eseményen a már kialakított szakmai együttműködés keretében­ Petrovics Anikóval, aki a szakosztály tagja, az NKE Fejlesztési Igazgatóság főreferense.

Majd hozzátette, hogy a kiválasztási eljárás kiváló alkalom volt a főosztály vezetésével, valamint oktatói állományával újabb szakmai megbeszélések folytatására és az éves tervek előkészítésére is.

A hamarosan induló – új metodikára felépített – kutyás képzésben az egyetem részéről Frigyer László is órákat fog tartani, ugyanis a PhD dolgozata a szolgálati kutyák alkalmazásával kapcsolatos témában készül.

Szöveg: Nagy-Tóth Nikolett Ágnes

Fotó: Frigyer László