Tettrekészség – bajtársiasság
Ezzel a két szóval jellemezte tömören egyetemünk új rektora, Deli Gergely programját, amelynek megvalósításában a Karunk már jelenleg is az élen jár és teljesítményeik alapján továbbra is az első vonalban számít karunk munkatársaira. Az Összmunkatársi értekezlet második napját rövid bemutatkozásával megnyitó rektor a továbbiakban elmondta még, hogy nyitni kíván a rendészeti képzés felé, világos feladatszabással és a cserében elvárt magas színvonalú eredményekkel. Mint kiemelte az RTK jelenleg is az egyetem négy karja közül az élmezőnybe tartozik. Ennek egyik kifejező jele a félévkezdő háromnapos oktatásmódszertani felkészítés. A módszertan fejlesztése jól illeszkedik az oktatói életpálya kibontásába. Új kezdeményezései közül említette a heti rendszerességű rektori ebédeket, amelyekre hétfőnként karunkról két-két hallgatót vár majd, szerdánként pedig egy-egy tanszékvezetőt a három fővárosi karról. Egyetemi hallgatói énekkar megszervezésével szeretné a fővárosi karok hallgatóit még közelebb hozni egymáshoz, valamint, hogy a hallgatók az énekkari szereplések révén is gyakorolják a kapcsolatépítést a civil világ felé.
Kovács Gábor r. dandártábornok kari dékán megköszönve az új rektor bemutatkozását, Karunkat méltató szavait, világos feladatmeghatározását, az elhangzottakhoz hozzáfűzte, hogy a hallgatói teljesítmények fokozását szolgálja a bevezetendő aranykoszorús és ezüstkoszorús elismerő cím. Az értékelés alapjául viszont a tanulmányi eredményen kívül a hallgatói lét teljes skálája szolgál, a sporttól a közösségi megmozdulásokig, a szociális megnyilvánulásokig.
Ezt követően Boda József ny. nemzetbiztonsági vezérőrnagy a Belügyminisztérium vezetése és a Fenntartói Tanács nevében köszöntötte az értekezlet részvevőit, majd az NKE-t megalapító törvényből felelevenítette az egyetem feladatait, a Szervezési Működési Szabályzatból pedig a Rendészettudományi Karra háruló teendőket. Egyebek közt kitért a várható fejlesztésekre, a feladatok között kiemelte a hazai és nemzetközi szakmai szervezetekkel történő kapcsolatépítés jelentőségét.
Kovács r. dandártábornok RTK dékán, mint mondta a feladatszabásból 24 konkrét feladatot jegyzett fel. Mint hangsúlyozta Karunk a rendvédelmi szervek megrendelőinek továbbra is igyekszik a legjobb tiszteket képezni. Mindehhez pedig nélkülözhetetlen az oktatói példamutatás és a szoros együttműködés az egyetem többi Karával. A legjobb tisztek felkészítéséhez pedig kiváló oktatók szükségesek, az ehhez vezető út egyik lépcsőfoka pedig a plenáris ülés előadásai mellett az azt követő délutáni és holnapi oktatásmódszertani felkészítések is.
Ennek keretében elsőként Ürmösné Simon Gabriella kolléganőjével, Kovács Évával mutatta be legújabb díjazott kutatásukat: „Az online oktatás hallgatói és oktatói tapasztalatai”-ról. Majd Mészáros Zoltán könyvtárigazgató, Sütő Péter könyvtáros mutatta be a „Hagyományos könyvtári és kutatástámogatási szolgáltatásokat a Rendészettudományi Kar részére”, végezetül pedig a plenáris rész zárásaként Hegedűs Judit ismertette a Kompetenciamérés eredményeit.
A módszertani felkészítés záró napját Kovács Gábor r. dandártábornok dékán nyitja az „Osztályfőnöki feladatok vezetői elvárásai”-nak ismertetésével. Az oktatók pedig a következő előadások közül választhatják ki a kötelezően előírt minimum hármat: „Az online oktatás hallgatói és oktatói gyakorlata”, Ürmösné Simon Gabriella és Kovács Éva előadásában. Továbbá az „Informatikai jó gyakorlatok” témában: „Excel adatok kezelése és kimutatás készítése”, Sánta Györgyné Huba Judit irányításával; „Kooperatív technikák a tanórán ”Hegedűs Judit vezetésével; „Tanulás 4d-ben” Molnár Katalin tapasztalatai ismertetésével; „Játékosítás a rendészeti képzésekben” Zalai-Gőbölös Noémi ötletei bemutatásával, valamint „Az új moodle rendszer alkalmazása” László Gábor szakmai iránymutatásával.
Szöveg: Deák József
Fotó: Bodó Pál