Bűnügyi szakos hallgatók nyerték meg a háziversenyt

A Büntető-eljárásjogi Tanszék a tavaszi szemeszterben másodszor rendezett tanulmányi versenyt a Rendészettudományi Kar másodéves hallgatóinak.

Ezúttal a négyéves képzésben részt vevő hallgatók a büntető eljárásjog statikus részének témaköreiben mérték össze tudásukat. A 17 hallgatóból az a 10 jutott a döntőbe, akik a legkevesebb hibával oldották meg a kezdő tesztet. A döntő a vetélkedők hangulatát idéző feladványokkal folytatódott, amelynek keretében szóban, illetve írásban kellett válaszolni a Fantoly Zsanett tanszékvezető által feltett kérdésekre. A verseny helyezettjei bűnügyes hallgatók lettek, akik kérték az anonimitást.

A zsűri feladatait Horgos Lívia adjunktus és Budaházi Árpád r. őrnagy, egyetemi docens látták el. A tanszék ősszel készül újabb tanulmányi versennyel.

Szöveg: Budaházi Árpád, Nagy-Tóth Nikolett Ágnes r. alezredes

Fotó: Budaházi Árpád