Ludovika Scholars Program: bolgár vendégelőadó a szervezett bűnözés elleni küzdelemről az RTK-n

Az NKE Ludovika Scholars Program keretében a szervezett bűnözés elleni küzdelem sajátosságairól tartott nyilvános előadást Ilin Savov, a Bolgár Belügyminisztérium Akadémiájának professzora október 27-én az RTK-n. A szervezett bűnözés elleni küzdelemben, valamint a terrorizmussal szembeni harcban is kiterjedt gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező vendégelőadó a Rendészettudományi Kar nappali munkarendű harmad-, valamint negyedéves hallgatóinak és a jelen lévő oktatóknak tartott látványos, a témához kapcsolódó képekkel és videókkal illusztrált rendkívüli tanórát. Az izgalmas előadás sok hasznos tanácsot is tartalmazott a jövőbeli nyomozók számára, így különösen értékes tudáshoz juthattak a közönség soraiban helyet foglalók. Ilin Savov az előadást követően a hallgatóságtól érkező kérdésekre adott válaszaival is bizonyította jártasságát a bűnözés legveszélyesebb formájával szembeni harcban. Mészáros Bence r. ezredes, az RTK nemzetközi dékánhelyettese az előadás után megköszönte a vendégelőadónak a Karunkon végzett munkáját (Ilin Savov egyhetes itt tartózkodása során terrorizmus elleni műhelybeszélgetést tartott, valamint online is előadott a határon átnyúló figyelésről az RTK nemzetközi konferenciáján), és biztosította arról, hogy a jövőben is szívesen fogadják az egyetemen a nemzetközi mobilitást támogató programok keretében.

A Ludovika Scholars Program címmel, vendégelőadóknak indított NKE nemzetközi pályázat célja, hogy az egyetem polgárainak lehetőséget biztosítson közép-kelet-európai oktatókkal, kutatókkal és szakértőkkel való eszmecserére, valamint a vendégelőadók megismerkedjenek az egyetemen folyó oktatói, kutatói és szakértői munkával, és kapcsolatot építsenek ki partnereikkel. A pályázat nyertesei egy hét alatt nyilvános előadásokat tartanak, műhelymegbeszéléseken és szakmai beszélgetéseken vesznek részt a fogadó karok, illetve kutatóintézetek szervezésében, megalapozva ezzel a küldő intézményekkel való szorosabb együttműködéseket, és a jövőben joint vagy double degree programok kiépítését, valamint a közös kutatások és publikációs lehetőségek feltérképezését. A programba augusztus végéig lehetett pályázni, Karunk tématerületei a következők voltak: büntetőjog, büntető eljárásjog, büntetés-végrehajtási jog, kriminológia, kriminalisztika, kriminálpszichológia, nemzetbiztonság, adó- és vámigazgatás, magánbiztonság, katasztrófavédelem.

Szöveg: Mészáros Bence, Deák József

Fotó: Bodó Pál