Évzáró Professzori Szalon tanácskozás a félév kari történéseiről

Az NKE RTK Kari Napjának záró rendezvényeként zajlott le Blaskó Béla ny. r. vezérőrnagy, egyetemi tanár, elnök vezetésével a kar Professzori Szalonjának idei utolsó ülése.

Kovács Gábor r. vezérőrnagy, dékán témafelvetései által kezdeményezett közös eszmecserében a résztvevők értékelték az év során történteket. Ezek között szerepelt a Kari Nap rendhagyó, mozgalmas, eseménydús rendezvénye, illetve a dékán kifejezte elégedettségét a hallgatók augusztus 21-én kezdődött, jól szervezett alapképzés intenzív szakaszával, a hallgatók tevékenységével, hozzáállásával, ugyanakkor, mint hozzátette, segíteni kell őket a kimeneteli követelményt jelentő középfokú nyelvvizsga megszerzésében. Az aktualitásokról szólva a dékán értékelte az egyetem és a kar helyzetét a gazdasági megszorítások fényében, szólt az RTK vezetésének átalakításáról, valamint hogy angol nyelvű mesterképzést szeretnének akkreditáltatni CEPOL együttműködéssel, majd megemlítette a november 25-i Nyílt Nap előkészületeit. A fentieken túl a Szalon értékelte a Doktori Iskola helyzetét. A Szalon következő jelenléti ülésére a tervek szerint tavasszal, várhatóan áprilisban kerül sor.

Szöveg: Fantoly Zsanett, Deák József

Fotó: Bodó Pál