NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
RENDÉSZETTUDOMÁNYI KAR

11 Belügyminisztériumi érmet érdemeltek ki hallgatóink

Tizedik alkalommal rendezte meg Kecskeméten a Belügyminisztérium az Úszó Országos Bajnokságot, melyen az RTK csapata 14 fővel vett részt.

A kiírt I. korcsoport összes számában, a lehetséges 2 fővel neveztünk. Itt majdnem minden versenyszámot karunk hallgatói nyertek meg, emellett a II. és a IV. helyeket is megszereztük. 11 fő Belügyminisztériumi Bajnok lett, emellett 3 ezüstérmet, 5 pontszerző (IV-VI.) helyezést hoztunk haza.

Az összes belügyi szervezetet felvonultató, rangos versenyen, összesítésben a IV. helyet szerezte meg a csapat, melyért külön kupát vehettek át.

Doroszlai András testnevelő XI. hely

A BM Úszó Bajnokságot követően Gödöllőn rendezték meg az Egyetemi Országos Úszó Bajnokságot, melyen az NKE 10 fővel képviseltette magát. A BM és MEFOB versenyek között nem telt el 3 nap és újra versenyre neveztük. Sajnos a Rendészettudományi Kar hallgatóit nem tudtuk újra mozgósítani, így más sportolók képviseltették magukat.

A Testnevelési és Küzdősportok Tanszék más karokon úszást oktató tanárainak sikerült hallgatókat toboroznia a hétvégére. Igaz, csak amatőr úszókkal, de tisztességesen helytállva képviselték az egyetemet. Bár futamgyőzelmeket is szereztek, sajnos a nagy egyetemek profi versenyzőivel a végső időeredményeknél nem tudták felvenni a versenyt. Így is nagy élmény volt Rasovszky Kristóf, Késey Ajna, vagy más olimpiai, világbajnoki szereplők úszását látni, csodálni!

Gratulálunk az elért eredményekhez és köszönet a résztvevőknek!

Szöveg: Doroszlai András, Nagy-Tóth Nikolett Ágnes

Fotó: Doroszlai András