Mulat az RTK

Az NKE RTK-n március 7-én immár másodszor rendezték meg a Karunk egyik legkülönlegesebb eseményét, a „Mulat az RTK”-t.

A rendezvény legfőbb eleme a kolbásztöltő-verseny volt, amire a hallgatók csapatokban jelentkezhettek. Összesen 14 csapat mérte össze gasztronómiai tudását, ami több mint száz csapattagot és számos érdeklődőt vonzott az alakulótérre – ahová az előkészületek, a húsok fűszerezése, a kolbásztöltés és a felhőtlen jókedv igazi vidéki hangulatot varázsolt.  A zsűriben ott volt Karunk dékánja, Kovács Gábor r. vezérőrnagy, és a Rendészeti Kiképzési és Nevelési Intézet vezetője, Fekete Csaba r. dandártábornok, valamint Girhiny Kornél r. alezredes, és az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke, Krózser Martin, akik alapos kóstolás után hirdették ki a 3 legfinomabb kolbászt. A hallgatók és a zsűri egyaránt jó hangulatban távozott. Bízunk benne, hogy a következő „Mulat az RTK” is legalább ekkora érdeklődésnek örvend majd!

Szöveg: Vincze Márk, Deák József

Fotó: Bodó Pál