Kerekasztal-beszélgetés az élethosszig tartó tanulásról

Életpálya, tehetséggondozás, mentorálás, élethosszig tartó tanulás témában hívta beszélgetésre a hallgatókat és az érdeklődőket az NKE RTK Közbiztonsági Tanszék Tudományos Diákköre és az MRTT Közbiztonsági Tagozata. A Magyar Rendészettudományi Társaság és a Tanszék részéről a rendezvény moderátora Gál Erika r. alezredes, a Közbiztonsági Tanszék tanársegédje volt. Az „Életpálya, tehetséggondozás, mentorálás, élethosszig tartó tanulás, avagy van élet a Bsc képzés után” című, kötetlen formában megtartott eseményt ismét komoly érdeklődés fogadta, hisz elsőként a tanszék munkatársa, Hajnal Kornél r. alezredes osztotta meg személyes tapasztalatait a karunk képzési portfóliójában már hosszú évek óta szereplő rendészeti vezető mesterképzési szakon folytatott tanulmányairól, annak értékeiről. Bevezető gondolatait követően Vona Dénes r. százados, a Készenléti Rendőrség Hivatalának munkatársa mesélt szakmai pályafutásáról, a sport és a tanulás iránti elkötelezettségének hatásáról az előmenetelére. Illetve résztvevőként részletesen bemutatta a Belügyminisztérium által vezetett rendészeti tehetségmenedzsment programot. A beszélgetést Czirják Róbert r. alezredes, kapitányságvezető életpályájának bemutatása zárta, aki fokról-fokra járta be szakmai életének legfontosabb oktatási, képzési állomásait, valamint a megszerzett ismereteinek hasznosulási lehetőségeit vezetői pozíciójában. A beszélgetés végén hallgatóink számos kérdést intéztek a meghívott vendégekhez, amelyek a szervezőket csak megerősítették a rendezvény értékéről.

Major Róbert r. ezredes, tanszékvezető kiemelte, hogy a Rendészettudományi Kar képzéseinek népszerűsítésére nemcsak a központi szervezésű nyílt napok alkalmasak, hanem az ilyen eseményeken is jól megalapozható a jelenlegi hallgatóink orientálása a lehetséges továbbtanulási irányokba. Különösen fontosnak véli, hogy mindezt olyan gyakorlati szakemberek is közvetítsék hallgatóink felé, akik igazán nagy hangsúlyt fektetnek a jövő rendőrtisztjeinek, rajtuk keresztül pedig a teljes szervezet pozitív megítélésére.

Szöveg: Gál Erika, Deák József

Kép: Bodó Pál